مقالات
 
طراحی کویل های حرارتی بخار
در این مقاله به بررسی استفاده از بخار در کویل های حرارتی می پردازیم. از آنجائیکه در برخی از پروسه ها نگاه داشتن دمای محصول با دقت بالا تحت شرایط خاص از اهمیت بالایی برخوردار می باشد بنابراین کویل مورد استفاده باید با دقت و کیفیت بالایی طراحی و انتخاب گردد تا نیازها را برآورده سازد.
پمپ های کندانس مکانیکی
پیشرفت سریع علم و تکنولوژی در زمینه تاسیسات در جهت افزایش راندمان و تسهیل عملکرد اپراتور در مواجهه با سیستم های بخار منجر به طراحی و تولید پمپ های مکانیکی جایگزین پمپ های الکتریکی گردیده است.
تقلیل فشار در سیستم های بخار
امروزه استفاده از تجهیزات گسترده ای در شبکه توزیع بخار اعم از شیر های فشار شکن، خشک کن ها، تله های بخار، شیر های کنترل دما و غیره بسته به نوع سایت به وفور دیده می شود.
تمیزی بخار تولیدی سایت شما چه میزان است؟
بخار رایج ترین، قابل اطمینان ترین، کارآمدترین، تمیزترین و استریل‌ترین فرم انتقال حرارت در اکثر صنایع می‌باشد. ویژگی‌های متعدد این سیال منجر به استفاده آن‌ در کاربردهایی‌ از قبیل پخت و پز، استریلیزاسیون، رطوبت زنی‌، خشک کردن و بسیاری کاربردهای ویژه دیگر در صنایع مختلف در سر تا سر دنیا میگردد.
بخار در تاسیسات داروسازی
استفاده از بخار در تاسیسات دارویی طیف گسترده‌ای را شامل میشود: بخار تمیز، بخار عاری از مواد شیمیایی(Chemical free).
دی اریتور
به منظور جداسازی و حذف گازهای خورنده در آب تغذیه ورودی به بویلر، یک سیستم بازگرمایشی با نام دی اریتور در سیکل و چرخه تولید نیرو جای می‌گیرد. دی اریتور بر اساس انتقال حرارت به آب تغذیه بویلر و افزایش دمای آب تا نقطه اشباع در جهت کاهش حلالیت پذیری گازهای موجود در آب تغذیه صورت می‌پذیرد.
کاهش اتلافات سیکل کوتاه بویلر
با توجه به اینکه قسمت اعظم هزینه های تعمیرات و نگهداری تاسیسات یک مجموعه مربوط به بویلر می باشد بنابراین انتخاب صحیح و مناسب آن در ابتدای امر نقش بسزایی در کاهش و صرفجویی هزینه های گزاف حاصله در آتی در سیستم را دارد. در این راستا در مقاله ذیل به اهمیت این مهم و اثرات ناشی از عدم رعایت آن پرداخته میشود.
استفاده ‌از اجکترها و ترمو کمپرسور‌ها در جهت کاهش هدر رفت بخار کم فشار
در بسیاری از واحد‌های بزرگ صنعتی‌ هدر رفت مقادیر زیادی بخار کم‌ فشار به اتمسفرممکن است امری عادی باشد که متقابلاً منجر به اتلاف انرژی، آب و مواد افزودنی شیمیایی میگردد.
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت رسام بخار گستر می باشد .
طراحی سایت